Projekt Ninja DH

PROJEKT NINJA DH

PROTOTYP CELOODPRUŽENÉHO DOWNHILL KOLA

Příběh projektu Ninja DH se začal psát už před více jak třemi lety. Jeho počátkem byl návrh systému zavěšení zadního kola českého inženýra Zdeňka Urbana, později zaregistrovaný pod názvem Drive Link Pivot®. Ten je nyní používán na všech celoodpružených rámech značky AGang - Ninja, Cult a Trinity. BYlo jen otázkou času, kdy světlo světa spatří prototyp sjezdového speciálu, který při využití v rámci nejextrémnější disciplíny horských kol jen potvrdí výborné vlastnosti systému Drive Link Pivot®.

Právě třetí kolekce, připravená pro rok 2012, je tou nejlepší příležitostí odprezentovat ojedinělý prototyp, který přichází s jediným úkolem - skloubit v sobě vrcholné technologie. Každý komponent má na tomto prototypu své opodstatnění a za jeho výběrem jsou skryty nekonečně dlouhé diskuse uvnitř tvůrčího teamu AGang.

Jednou z nejzásadnějších součástí celoodpruženého rámu jsou ložiska. V tomto případě byla použita kompozitová kluzná ložiska Norglide, která jsou umístěna ve vahadle. Materiál těchto ložisek byl vynalezen ve Státním vědeckém ústavu materiálů (SVÚM) v bývalém Československu v průběhu 70. let a po téměř půlstoletí dostává tento jedinečný materiál možnost objevit se ve spojení s dalším českým nápadem Drive Link Pivot® na kole české značky AGang.

Ostatní méně důležité komponenty od předních světových cyklistických značek patří taktéž k top technologiím a jsou novinkami pro rok 2012. Tímto děkujeme všem partnerům za velkorysou podporu v rámci projektu Ninja DH.

Váha kompletního prototypu kola včetně pedálů 15,15 Kg !!!

UPOZORNĚNÍ: Ninja DH je prototyp a nebude v roce 2012 vyráběn.

TECHNOLOGIE

Více informací o DLP® naleznete v AG laboratoři v sekci FSX rámy : DLP - Vazba pohon - hlavní čep

PARTNEŘI

partneri_ninja_dh_projekt.jpg

26.05.2020 15:16:03copyright © 2009 - 2020 AGang - všechna práva vyhrazena - další publikování obsahu bez souhlasu AGang zakázáno - mapa webu - cookies webdesign mocnak.com & programming cryosoft.cz Responsivní design