MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2014 - report

MERCEDES-BENZ GRAND BMX 2014 - REPORT

"Letošní MČR v minirampě pod názvem MERCEDES-BENZ GRAND BMX se uskutečnilo tuto sobotu v Žamberku v rámci letníSUMMER X FEST TOUR v produkci VSA Xtreme, tedy v našich krajích dobře známého cirkusu extrémních sportů Jenyho Valenty. Celá akce vypukla již v pátek, kdy po celý den předváděli své schopnosti VSA Xtreme sportovci a večer proběhl lehký trénink před sobotním závodem. Na pozvání Jenyho dorazil do Žamberku i Nick Bruce, tenhle Američan letos zajel 13. místo na Dew Tour v Ocean City a to, že patří mezi nejlepší na světě, dokazoval už v tréninku nekompromisním flair tailwhipem.  Večer jsme ještě Nickovi ukázali, zač je toho moravská slivovice a šlo se spát.

Sobota nás přivítala trošku pochmurným počasím, ale nakonec se vyčasilo a mohlo se jít na závod. Do závodu se ve třech kategoriích přihlásilo celkem 23 jezdců, přičemž kategorie Expert a Master se díky nízké účasti sloučily do jedné. Bohužel mnoho našich Pro riderů bylo vyřazeno z boje o titul z důvodu zranění. Celý závod odstartoval úderem dvanácté odpolední kvalifikací Masterů, po nichž následovali Pročka. Nebudu zde popisovat, jak to celé probíhalo, jelikož nejlepší kousky si jezdci stejně nechali na finále.

Po krátkém odpočinku odstartovalo finále kategorie Masters, kam z 8 borců postoupilo 6. Nad všechny ostatní určitě vyčnívali dva muži v černém Jonáš Zíka a Martin Kalaš, kteří oba polítali rampu ve velkém stylu. Určitě bych neměl zapomenout naZdendu Weitera a jeho skoro odjetý fakie frotflip. Nakonec třetí Zdenda Weiter, druhý Martin Kalaš a první Jonáš Zíka.

A teď už všemi očekávané finále Profíků kam postoupilo 10 vyvolených. Jako první do rampy skáče Dáma Kos, lítá vysoko a sazí čistě, avšak jen samé jednoduší tricky. Po něm je na řadě technická mašina Dan Mlejnek následovaný hodonínskýmMichalem Baránkem a Davem Janáčem aka Jedi BigDaddy. Jedi tam pálí flairy, tailwhipy, bára na všechny způsoby bohužel moc mu štěstí nepřeje a plno tricků neodjíždí. Honza Hanzlík čerstvý maturant dává vše, co poctivě natrénoval a svou jízdu završuje frontflipem přes funbox. Kuba Benda lítá neuvěřitelný vejšky, no nevím čím ho doma krmí. Polský riderRafal Kierc sice moc nemluví, o to víc jezdí na kole. Superman seatgrab, pendulum, flair barspin, double tailwhipy a plno dalšího. Zdenda Pešek si jede svoje štýlo v ohromný vejšce a nejvíc čistě, no radost pohledět. Erik Figar sazí tricky na všechny světové strany a nakonec to zabijí barspinem to footjam na plošině wallridu, za což bere i BestTrick celého contestu.Nick Bruce má možná ještě trošku alkoholu v krvi po včerejší párty, ale jede jakoby nic a dává flairwhipy, doubletailwhipy, barrelroll, flipwhip, flair opposite downside tailwhip  a vše završí asi snad poprvé v ČR odjetým flair dropem. Porota to neměla vůbec jednoduché, protože všichni fakt zabíjeli a jen pár bodíků rozhodovalo o konečném výsledku. Třetí místo Zdenda Pešek, druhý a mistr ČR je Erik Figar a celý závod naprosto ovládl Nick.

Předali se ceny a pak už proběhla jen závěrečná párty v místním klubu Tobogán, kde nám hrál stejně jako po celý den nejlepší Dj Lucky Boy. Doufáme, že se Vám tahle akce líbila a brzy se snad uvidíme na nějaké další. Stay Tuned!"

Text: Zdeněk Šafařík
Fotky: Josef Šulc (www.josefsulc.cz)


Lehké shrnutí ze strany VSA Xtreme:

Máme radost, že nám dlouho připravovanou akci a závod MERCEDES-BENZ GRAND BMX nepokazilo špatné počasí a vše se povedlo podle našich představ. Děkujeme všem za pozitivní ohlasy a pochvalu. V dnešní době se poděkovaní od BMX komunity slyší jen v případě vyjímečných akcí a událostí. Práci se snažíme dělat nejlépe jak umíme a jsme rádi, že se všem divákům, kteří si přišli užít jediněčnou podívanou akce líbila.

 

Akce vznikla za podpory partnerů:

partnei.jpg

archiv aktualit  |Jan Valenta, 14.07.2014 15:32

FOTOGALERIE

24.01.2021 20:17:29copyright © 2009 - 2021 AGang - všechna práva vyhrazena - další publikování obsahu bez souhlasu AGang zakázáno - mapa webu - cookies webdesign mocnak.com & programming cryosoft.cz Responsivní design