Singltrek

SINGLTREK

Na Frýdlantsku vznikají desítky kilometrů kvalitních singltrekových stezek, které si mohou užít skutečně všichni cyklisté. Jejich zázemí je v Singltrek Centru, kde se návštěvníci mohou připravit, dovybavit, občerstvit a po vyjížďce si odpočinout. Od roku 2012 tu cyklisté získají možnost vyzkoušet či koupit kola vytvořená právě pro jízdu po hravých stezkách. Singltrek Centrum začíná spolupracovat s progresivní českou značkou kol AGang.

Nové Město pod Smrkem / 1.1.2012

Singltrek pod Smrkem je první česká síť stezek navržená specificky pro jízdu na horském kole. Tvoří ji okruhy úzkých, přírodních vrstevnicových stezek rozčleněných podle náročnosti, aby si je mohli užít všichni – od začátečníků, včetně dětí, až po zkušené jezdce. Stezky jsou naprojektovány tak, aby zapadaly do přírody a poskytovaly intenzivní prožitek z jízdy. Díky tomu za krátkou dobu své existence získaly mnoho fanoušků a respekt odborné veřejnosti doma i ve světě. Singltrek pod Smrkem získal jako jediná evropská destinace od mezinárodní organizace IMBA certifikaci „Ride Center“ udělovanou místům s výjimečně modelovými podmínkami pro jízdu na horském kole.

Jako zázemí pro vyjížďky vzniklo u koupaliště v Novém Městě pod Smrkem moderně vybavené Singltrek Centrum. Kromě nezbytností, jako jsou záchody, sprchy, převlékárny, myčka kol, občerstvení či dětské hřiště, se u něj nachází také obchod s cyklistickým vybavením a prostor pro testovací kola.

Singltrek Centrum hledalo partnera, který nabízí stroje vhodné pro jízdu po singltreku a našlo jej v mladé progresivní české značce kol AGang. Pro AGang, který vznikl v roce 2009, je to příležitost, jak ukázat kola, která padnou obyčejným lidem, ne pouze závodníkům, a těm, kteří jezdí hlavně pro radost, ne pouze na čas.

Spolupráce Singltrek Centra a AGangu v sezóně 2012 začne flotilou více než 20 kol pro AGang Test Centre, prodejem zboží v Trail shopu a bude pokračovat v oblasti propagace. Obě strany se ale netají tím, že by spolupráci rádi postupně prohloubily.
Chcete si Singltrek pod Smrkem v roce 2012 opravdu užít? Začněte svou vyjížďku po hravých stezkách na hravém kole.

Citace

Jaromír (Spaceman) Spěšný, product manager značky AGang:

AGang a Singltrek Centrum mají stejnou vizi rekreačního MTB v Česku. Myslíme si, že lidé by se měli na kole hlavně bavit a to jde skvěle právě jízdou po singltreku. Společně se cyklistům snažíme poskytnout ty nejlepší možné podmínky. Ke stezkám dodává Singltrek Centrum pohodové zázemí a AGang hravá kola.

Tomáš Kvasnička, tvůrce singltreku:

Už když jsme vymýšleli Singltrek pod Smrkem, představovali jsme si, že u koupaliště v Novém Městě cyklistům nabídneme vše, co by mohli potřebovat. K tomu samozřejmě patří i ta správná horská kola. Díky AGangu teď budeme schopni zájemcům ukázat, že singltrek si nejlépe užijí na kole, které nemusí být zbytečně drahé, zato musí být navrženo pro jízdu po stezkách.

Singltrek

Singltrek je souhrný název pro úzké, přírodě blízké stezky a jejich sítě, které jsou projektované a budované podle speciální metodiky. Tato metodika zaručuje udržitelnou správu stezky, přizpůsobení potřebám ochrany přírody, krajiny a lesnímu hospodaření. Z uživatelského hlediska přináší maximální prožitky z pohybu krajinou a z jízdy na kole, které zpřístupňuje širokému spektru cyklistů. Metodiku singltreku do ČR přinesl světový odborník Dafydd Davis. Pro české podmínky ji rozpracoval a upravil Tomáš Kvasnička. První destinací Singltreku v ČR je Singltrek pod Smrkem.

Singltrek pod Smrkem, www.singltrekpodsmrkem.cz

Singltrek pod Smrkem je první singltrekovou destinací v České republice a kontinentální Evropě. Nachází se ve frýdlantském výběžku. Jeho stezky vedou úbočím hory Smrk (1124 m.n.m.), nejvyšší hory české části Jizerských hor. Jako jediná evropská destinace získal Singltrek pod Smrkem od organizace IMBA certifikaci „Ride Center“ udělovanou místům s výjimečně dobrými podmínkami pro jízdu po úzkých stezkách.

Singltrek Centrum, www.singltrekcentrum.cz

Singltrek Centrum v Novém Městě je zázemí Singltreku pod Smrkem. V příjemném prostředí přírodního koupaliště s výhledem na horu Smrk (1124 m.n.m.) se tu návštěvníci mohou připravit, dovybavit, občerstvit a po vyjížďce si odpočinout. Kromě nezbytností jako jsou záchody, sprchy, převlékárny, dětské hřiště, myčka kol či občerstvení nabízí od roku 2012 možnost vyzkoušet a koupit kola značky AGang. Flotila bude mít více než 20 testovacích kol.

AGang

AGang je mladá progresivní česká značka zaměřená na rekreační horská kola. Za první dva roky své existence si získala početnou zákaznickou základnu a zaplňuje díru na trhu v oblasti designových kol. Kola AGang jsou navrhována jako zábavný nástroj pro trávení volného času.

Jaromír (Spaceman) Spěšný

Jaromír Spěšný je bývalý mezinárodně úspěšný závodník v trialu. Značnou část své kariéry strávil v Asii, kde získal přezdívku Spaceman. Po svém návratu do Česka začal intenzivně spolupracovat se značkou Author. Z této spolupráce se postupně vyvinula mladá progresivní značka kol AGang. Jaromír se snaží přetavit své jezdecké umění do kol, která umožní i rekreačním jezdcům cítit se na stezkách jako mistři.

Tomáš Kvasnička

Tomáš Kvasnička projektuje singltrek. Zkušenosti získal v zahraničí u uznávananých expertů plánování stezek a v Česku je spolu se svými kolegy rozvinul do uceleného systému poprvé rozpracovaného při realizaci Singltreku pod Smrkem. Tomáš je známý svým důrazem na profesionalitu a zaměřením na stezky, které jsou citlivé k přírodě a zábavné pro širokou škálu uživatelů.

FOTOGALERIE

Singltrek basecamp

AG WIDGETY

04.03.2024 22:54:23copyright © 2009 - 2024 AGang - všechna práva vyhrazena - další publikování obsahu bez souhlasu AGang zakázáno - mapa webu - cookies webdesign mocnak.com & programming cryosoft.cz Responsivní design