Značka AGang

ZNAČKA AGANG

Co je AGang?

Nová cyklistická značka, která působí na trhu od roku 2010. Kolekce modelů kol zahrnuje všechny kategorie od dětských po sjezdová. Kola jsou tvořena s kladením velkého důrazu na kvalitu a příznivou cenu. Také konstrukční řešení a technické specifikace jsou uzpůsobené náročnému tuzemskému spotřebiteli. Jsou zde zřetelné specifikační odlišnosti od ostatních konvenčních značek na trhu, např. 20rychlostní převody, vlastní systém odpružení, atd… Kola jsou po stránce geometrií rámů a volby komponentů tvořena jako nástroj pro trávení volného času.

Proč AGang vznikl?

Myšlenka vybudovat nvou značku tady byla dlouho, ale prošla vývojem, než se mohla nahlas vyslovit a dostala reálnou podobu. Bylo zapotřebí spoustu věcí pochopit, získat zkušenosti a potkat ty správné lidi. Po několika letech na trhu vidíme, že to bylo spravné rozhodnutí. Nová generace bikerů si AGang velmi rychle oblíbila a majitelů kol AGang rychle přibývá.

Jak je AGang tvořen?

AGang má 3 konstrukční roviny – užitnou, komponentovou a designovou. V principu je kolekce rozdělena do modelových řad. Každá řada je přesně stavěna na základě specifických požadavků na jízdní vlastnosti, vybavení a design každého konkrétního kola. Mnohé komponenty a díly jsou vlastní konstrukce.

Jaká originální technická řešení AGang má?

AGang představil v roce 2011 své vlastní konstrukční řešení zavěšení zadního kola u celoodpružených kol s označením Drive Link Pivot®. Ten pracuje na principu čtyř-čepového mechanismu s originálním řešením umístění čepu zadní stavby nad osu zadního kola. Jedná se o historicky první české konstrukční řešení zavěšení zadního kola tímto způsobem, které bylo zároveň kompletně vyvinuto a navrženo v Čechách inženýrem Zdeňkem Urbanem.

Systém Drive Link Pivot® byl také použit na prototypu sjezdového speciálu Ninja DH, který byl postaven za účelem otestování skvělých vlastností tohoto zavěšení zadního kola. Ninja DH je doslova skloubením těch nejvyšších technologií zastoupených jak značkou AGang, tak i světovými výrobci komponentů.

Od roku 2013 se sériově vyrábí a prodávájí sjezdové modely Ninja DH a Ninja DH Team. S první prodejní sezónou si tyto modely získaly velkou popularitu mezi zákazníky, ale i vynikající výsledky v testech cyklistických médií v Čechách a zahraničí!

Novinkou pro rok 2014 je modelová řada Patriot, na které se pracovalo téměř dva roky a ještě před uvedením na trh sklízí v mediích velkou chválu. Systém Drive Link Pivot®, nový rám se skvělou geometrií o zdvihu 140 mm a rozměr kol 27.5" dělají z Patriota univerzální celoodpružené kolo pro všechny generace!

Jaká kola AGang nabízí?

AGang nabízí kola pro sjezd (Ninja DH), freeride (Ninja), trail/enduro (Patriot), enduro (Cult), miss enduro (Trinity), mtb trail 27.5“ (Léon), mtb trail 26“ (Gangsta), mtb trail 29“ (Gangsta 29), mtb miss trail 26“/27.5“ (Nikita), city (Sincity), freestyle bmx (Pimp), freestyle mtb (Exe) a dětská kola (Capo / Angel/ Big Boss). V nabídce jsou kola specificky pánská, dámská a unisex. Každá modelová řada má jednotný název, který je dle cenové úrovně označen číslovkou. Čím vyšší číslo, tím dražší model.

Kde mohu AGang zakoupit nebo otestovat?

Distribuční síť je rozšířena po celé České republice a také v zahraničí.

AGang testovací centra:

  • Singltrek v Novém Městě pod Smrkem
  • Bikepark Špičák
  • Bikepark Stráž pod Ralskem

AG WIDGETY

09.12.2023 03:35:16copyright © 2009 - 2023 AGang - všechna práva vyhrazena - další publikování obsahu bez souhlasu AGang zakázáno - mapa webu - cookies webdesign mocnak.com & programming cryosoft.cz Responsivní design